Znajdź nas!
Social media

Smakosze piwa są wszędzie! Podglądamy ich w internecie!

2017-04-25

W ostatnim czasie coraz więcej osób odkrywa, że piwo to coś więcej niż tylko napój sączony w trakcie meczu. Jeśli jesteś w tym gronie, to dzięki blogom i kanałom z naszej listy na pewno poszerzysz swoją wiedzę w temacie piwowarstwa. Kto wie, być może zostaniesz smakoszem lub piwowarem?

 

 

Tomasz Kopyra 

Tomasz Kopyra, autor bloga blog.kopyra.com, to jedyny i prawdziwy guru w polskim Internecie. O piwie, jego stylach i warzeniu go wie wszystko i więcej. Domowy piwowar, certyfikowany sędzia międzynarodowy, współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, autor receptur dla browaru Widawa, publicystai literat – napisał książkę pt. „Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”. Prowadzony przez niego blog to największy na świecie blog o piwie. Pisze na nim o tym jak degustować, jak wybierać, gdzie kupować, na co zwracać uwagę. Obala słynne mity, poleca i odradza, relacjonuje duże i małe festiwale, testuje akcesoria i uczy ich obsługi. Równolegle prowadzi imienny kanał na YouTubie, na którym z charyzmą opowiada o piwie, prowadzi krótkie kursy, przeprowadza unboxingi i demaskuje oszustwa nieuczciwych barmanów. W Polsce jest niekwestionowanym autorytetem, ale warto też zobaczyć co w internecie "warzą" inni browarnicy.

 

 

Browarnik Tomek (browarnik.blogspot.com)

Najbardziej regularny i najbardziej rzetelny bloger w peletonie. Jego strona to przegląd najciekawszych wydarzeń, premier i miejsc na piwnej scenie w Polsce (i nie tylko), a przede wszystkim ranking piw. To także zdjęcia i historie przywiezione z wizyt u dużych i małych browarników. Autor jest bardzo profesjonalny i wyedukowany w temacie piwowarstwa, dlatego chętnie wszędzie go wpuszczają. Dzięki temu na blogu pojawiają się informacje z pierwszej ręki. Nie tylko te o smaku i stylach, ale także takie opowiadające dużo o historii browarnictwa. Dobrze się go czyta, bo Browarnik Tomek to pasjonat z krwi i kości.


Fot. www.facebook.com/BrowarnikTomek

 

Kilka Słów o Piwie

Nazwa tego bloga jest zdecydowanie zbyt skromna. Kilka słów o piwie to może powiedzieć niedzielny bywalec nowootwartego multitap baru w stolicy. Autor tej strony – Michał – o piwie prawdopodobnie mógłby mówić godzinami. Wystarczy zerknąć na przygotowaną przez niego encyklopedię piw – świetna, a zarazem mrówcza robota. Jeśli chodzi o regularne wpisy – mógłby mu ich pozazdrościć niejeden aspirujący do czołówki piwny influencer. Gdybyśmy do opisania ich mieli użyć tylko jednego słowa, użylibyśmy słowa „bogactwo”. Na Kilku Słowach o Piwie jest wszystko, czego dusza zapragnie, a największe wrażenie robią teksty o browarach na świecie. Możesz tu przeczytać m.in. o brewpubach w Kalifornii, piwach z Paryża, piwnej rewolucji w Wietnamie lub o tym, jakie piwa pić podczas wizyty w Budapeszcie.

 

 

 

MałePiwko.pl

Blog Bartosza Nowaka. Na stronie dominuje przede wszystkim publicystyka. Napisana bardzo wnikliwie, ale też z dużym dystansem do tematu. Autor traktuje w niej piwo z szacunkiem, ale nie klęka przed nim. Analizuje, porównuje i oczywiście degustuje. Jest wiarygodny i rzeczywiście obeznany z tematem i szanowany w środowisku, czego dowodem są przeprowadzone przez niego wywiady z ważnymi przedstawicielami piwnej sceny. Jedynym mankamentem jest „Piwny Śpiewnik”. W tej zakładce znajduje się lista piosenek, dzięki którym z poziomu smakosza spadniesz do poziomu konsumenta pod blokiem. Na szczęście Nowak rekompensuje ten niesmak udanymi filmami na YouTubie, z których najciekawszy jest cykl „Hit czy szit”.

 

 

Piwolucja.pl

Blog Łukasza Matusika. Znajdziesz na nim przede wszystkim praktyczne i przydatne na co dzień porady. Mniej jest tu czysto fachowej wiedzy, a więcej wpisów w stylu „piwo na prezent” i „piwo do picia na co dzień”. Są też takie, w których autor podpowiada jak połączyć zamiłowanie do picia piwa z ćwiczeniami na siłowni lub jak przygotować faworki z piwem. Barwnie pisze też na przykład o piwnym savoir-vivrze. Luźne podejście do tematu, sporo poczucia humoru. Matusika od czasu do czasu można zobaczyć też na YT na imiennym kanale.

 

Kororowe Szyszki

Za tym projektem stoi dwóch chłopaków – Majk i Misio. Mówią i wyglądają tak, jakby na co dzień raczyli się wyłącznie Perłą, ale to tylko pozory. W swojej dziedzinie są specjalistami, choć starają się jak mogą, żeby to ukryć. Ich blog cały czas jest aktywny, ale swoje działania przenieśli już prawie w całości na YT. Nagrywają proste odcinki o powtarzalnej formule. Przede wszystkim smakują i oceniają. Czasem też porównuję i próbują wypić wybrane piwo w sześćdziesiąt sekund. Na pewno spodobają Ci się ich materiały, jeśli lubisz jasny przekaz i jeszcze nie wyrobiłeś sobie własnego smaku.

Autor: Michał Baniowski

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się!
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja Influencer.PL zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43 | kom.: 603 540 096