Znajdź nas!
Social media

Chiny, Japonia, Korea… Przedstawiamy polskich youtuberów nagrywających z Azji!

2017-05-08

Polscy Youtuberzy w Azji
Jesteście ciekawi, jak wygląda codzienne życie w Korei Południowej, Japonii czy Chinach? Ci youtuberzy zabiorą Was w podróż po Azji.

Nie da się ukryć, że najbardziej znanym youtuberem kojarzonym z Azją jest Krzysztof Gonciarz, który w swoich vlogach pokazuje blaski i cienie mieszkania w Japonii. Jeśli jednak macie chrapkę na więcej Azji, to zapoznajcie się z innymi kanałami na Youtube, bo jak się okazuje, youtuberów nagrywających z odległych miejsc jest bez liku! To zdecydowanie dobra wiadomość dla każdej osoby zainteresowanej światem i planującej wyprawę w jego odległe rejony.
 

Julia in Japan

Dla wszystkich uwielbiających Japonię ten kanał może stać się jednym z ulubionych. Julia nagrywa materiały, gdzie omawia poszczególne zagadnienia związane z Japonią, ale także pojawiają się u niej daily vlogi, czy nieco większe projekty, jak film ,,Życie kobiet w Japonii”, który jest zbiorem mini wywiadów z Japonkami, na tematy seksualności, urody, molestowania czy podejścia do zakładania rodziny.

Z kanału Julia in Japan możemy dowiedzieć się między innymi jak postrzegane są tatuaże w Japonii, czy jak wyglądają relacje międzyludzkie. Znajdziemy także porady jak skutecznie uczyć się języka japońskiego.

Co ciekawe Julia kilka lat temu pojawiła się w japońskiej telewizji w programie ,,Nodojiman", gdzie zaśpiewała japoński utwór, a swoje występy wokalne prezentuje na osobnym kanale na Youtube.
 

Pyra w Korei

Agnieszka to poznanianka, która od dłuższego czasu mieszka w Korei Południowej. Na jej kanale znajdziemy vlogi, recenzje kosmetyczne, filmiki do nauki języka koreańskiego, Q&A czy zabawne challenge z jej chłopakiem Koreańczykiem.

Youtuberka opowiada między innymi o życiu codziennym w Korei, nagrywa vlogi z ciekawych miejsc, opowiada o tzw. koreańskiej fali i co za tym idzie rosnącym na świecie zainteresowaniem koreańskimi dramami czy też kpopem.

Co więcej, na kanale Agnieszki pojawiają się materiały, w których wyjaśnia, na jakich zasadach można studiować w Korei i jakie warunki należy spełnić, co może być ciekawą informacją dla obecnych maturzystów, którzy są zafascynowani Koreą Południową.
 

Weronika Truszczyńska

Weronika to youtuberka, która nadaje z Chin. Jeśli jakimś cudem, jeszcze na nią nie trafiliście w Internecie, to ostatnio mogliście zobaczyć ją także we vlogach Gonciarza. Kanał Weroniki prowadzony jest od ponad roku, dlatego znajdziemy na nim ogrom filmików dotyczących nie tylko Chin ale i innych krajów azjatyckich.

Weronika opowiada o życiu codziennym w Szanghaju, w tym o mentalności Chińczyków, najdziwniejszych sytuacjach z jakimi się spotkała, a także o wadach i zaletach mieszkania w Chinach. Na kanale nie brakuje także testów, Q&A czy odpowiedzi na nurtujący wszystkich internautów temat – jak działa chiński Internet?
 

Pozdro z KRLD

Pozdro z KRLD to kanał prowadzony przez Emila Truszkowskiego, który obecnie mieszka w Japonii (na jego kanale Aiko & Emil znajdziecie też filmy o kraju kwitnącej wiśni ). Pozdro z KRLD to miejsce, które poświęcone jest podróżom do Korei Północnej. Autor kanału zamieszcza porady jak przygotować się na wycieczkę do tego kraju, a także vlogi z pobytu. Nie da się ukryć, że tematyka kanału wzbudza kontrowersje, a youtuber musi mierzyć się z krytycznymi uwagami pod swoimi filmikami. Nie można mu jednak odmówić ciekawej tematyki i konsekwencji w prowadzeniu kanału.


Bohan

Bohan to kanał na Youtube poświęcony Chinom. Znajdziemy tutaj lekcje języka, vlogi, a także porady dla każdego, kto jest zainteresowany Chinami. Począwszy od kosztów podroży, poprzez słowniczek dla turystów, a skończywszy na filmikach kulinarnych. Kanał Youtube Bohan to jedna ze składowych projektu, który zakłada działalność edukacyjną skupioną na nauczaniu języka chińskiego, a także jak określają autorzy projektu: ,, budowaniu polsko-chińskiego pomostu kulturowego”. 

EMIKR

EMIKR to kanał prowadzony przez youtuberkę, która mieszkała w Korei Południowej. Znajdziemy na nim makijaże, recenzje koreańskich kosmetyków, a także vlogi z życia codziennego Emilii.

Podróż przez Azję

VLOG Podróż przez Azję to kanał na Youtube przedstawiający spełnienie marzenia pewnej pary, która była znudzona życiem w Polsce i postanowiła wyruszyć w podróż po Azji. Na kanale znajdziecie materiały z takich egzotycznych miejsc jak Tajlandia, Malezja, Laos i Indonezja, Wietnam, Singapur, Hong Kong, Sri Lanka oraz Indie.

Miejsca, które odwiedzili youtuberzy są podzielone tematycznie, dlatego możecie skupić się na jednej wybranej lokalizacji, bądź oglądać filmiki jak zapis przygody – chronologicznie i jeden po drugim.

Tokyo Survival

Tokyo Survival to kanał prowadzony przez Łukasza, który od pewnego czasu mieszka i studiuje w Tokio, choć z japońską kulturą ma do czynienia od dziecka. Jak przyznaje Japonia to jego drugi dom, dlatego też postanowił stworzyć kanał na Youtube jej poświęcony. Co znajdziemy u Łukasza? Vlogi, ciekawostki, przegląd miejsc godnych uwagi, ale także i Q&A. Na kanale prowadzonym od przeszło roku, znajduje się obecnie ponad 50 filmów o bardzo różnorodnej tematyce.

Polacy rozrzuceni po świecie

Nie da się ukryć – gdy mieszkasz w ciekawym miejscu, o wiele łatwiejsze jest stworzenie interesującego kanału na Youtube. Wystarczy zabrać widza na wycieczkę i pokazać mu coś, co zachwyca nas w miejscu, w którym mieszkamy. Z natury jesteśmy ciekawi świata, dlatego zapotrzebowanie na vlogi i filmy o innych miejscach na świecie zawsze będzie duże. Który z wyżej wymienionych kanałów oglądacie i dlaczego? A może macie innych ulubionych youtuberów nagrywających w Azji, o których nie wspomnieliśmy? Dajcie znać!

Autor: Martyna Chmielewska

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się!
Komentarze
Ola 2017-05-08, 19:35
Jest jeszcze Cukier czy Azjatycki Cukier, gdzie prowadząca oba te kanały Basia mieszka w Singapurze
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja Influencer.PL zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43 | kom.: 603 540 096