Znajdź nas!
Aktualności

Już nie taka nisza! Blogi parentingowe pisane przez ojców

2017-08-16

Piszą o wychowaniu, nie boją się poruszać trudnych tematów i szczerze mówić o blaskach i cieniach ojcostwa. Tych blogerów parentingowych warto znać!

.

 

 

Blogi parentingowe nie są już utożsamiane jedynie z mamami, które piszą o radościach i trudach wychowania dzieci. Coraz więcej w sieci ojców, którzy chcą dzielić się z czytelnikami opowieściami z życia rodzinnego. Świadome rodzicielstwo, blaski i cienie codzienności, zabawne anegdotki i rozmowy rodzinne to tylko niektóre z poruszanych przez nich tematów. Oto nasz przegląd blogów parentingowych pisanych przez ojców.

 

Blog Ojciec - Kamil Nowak

Gdy myślimy o piszących ojcach to Kamil i jego blog nasuwają się jako pierwsi. I to nie bez powodu! Blog Kamila pojawił się u Jasona Hunta w 2015 w brązowej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowe miejsce w sieci, które jest jednym z najpopularniejszych blogów parentingowych. Kamil nie boi się poruszać trudnych tematów, przyznawać się do błędów, a także z rozbrajającą szczerością pokazywać jak tak naprawdę wygląda wychowanie dzieci. Nie zawsze przecież są to cudowne chwile, ale i trudne emocje, z którymi należy sobie poradzić. Jakiś czas temu ogromne poruszenie wywołał tekst blogera o klapsach, o którym pisaliśmy tutaj: Blog Ojciec przyznał się do bicia dzieci, dzisiaj żałuje. Kamil jest jednym z tych blogerów o którym często jest głośno i to nie z powodu skandali, ale z powodu podejmowania niewygodnych i kontrowersyjnych tematów. Obecnie Blog Ojciec ma ponad 100 tysięcy obserwatorów na Facebooku oraz niezwykle zaangażowane grono czytelników.


Źródło: blogojciec.pl

 

Fathersday

Blog prowadzony od 2014 roku przez Konrada. Znajdziemy na nim zapiski z życia codziennego rodziny. Z polotem, poczuciem humoru i puszczonym oczkiem do czytelnika. Bloger opisuje dorastanie swojej córki, a także typowe rodzicielskie perypetie. Blog Fathersday został doceniony przez portale dla rodziców oraz przez czytelników i innych blogerów parentingowych.


Źródło: facebook.com/fathersdaypl

 

Zuch

Maciek - czyli blogowy Zuch pisze od 2009 roku. Przez ten czas był już trzykrotnym finalistą Bloga Roku. Jego blog z pewnością jest oryginalnym miejscem w sieci, w którym Maciek pokazuje swoje życie rodzinne oraz pasje. Do niedawna prowadził dwa osobne blogi, teraz wszystko znajdziemy na tym jednym — lifestylowym. O czym możemy poczytać u Zucha? O gotowaniu, opiece nad dzieckiem, pracy freelancera i wielu innych. Teksty na blogu podzielone są na takie kategorie jak: Zuch buduje dom, Zuchobiektywnie, Zuch geek, Zuch w pracy, Jak być ojcem, Edukacja. Znajdzie się też coś dla fanów komiksów — także w parentingowym wydaniu.


Źródło: zuch.media

 

Pola do popisu

Pola do popisu to blog z krótkimi historyjkami opisującymi codzienne przygody. Lech sam o sobie pisze tak:

,,Ojciec amator, dziecko profesjonalista, czyli walka mocno nierówna, ale staram się nie wypaść z ringu".

Zamieszczone historyjki z pewnością spodobają się każdemu rodzicowi, w końcu opisują jego codzienną rzeczywistość. Warto wpaść do Lecha, by poczytać o jego rodzicielskich zmaganiach.


Źródło: facebook.com/PolaDoPopisu

 

Tata w pracy

Kamil pokazuje jak godzić obowiązki domowe z pracą. Pisze o karierze, wychowaniu dzieci, a także o wszystkich sprawach, które zaprzątają mu głowę. Nie zabraknie tutaj takich trudnych tematów, czy szczerych wpisów na temat blasków i cieni bycia ojcem w obecnych czasach. Teksty Kamila są często humorystyczne, ale także i bardzo merytoryczne – dlatego możemy się nie tylko pośmiać, ale dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Warto odwiedzić blog Kamila, nie tylko jeśli jest się pracującym rodzicem.


Źródło: tatawpracy.pl

 

Tata story

Jak pisze o sobie autor:

,,Jakieś 15 kg temu, w czasach studenckich jeden z wykładowców powiedział: nigdy nie zadawajcie się z ludźmi bez pasji. Obok takiej mądrości nie można było przejść obojętnie. Wyrazem mojej pasji jest Tata Story – nietuzinkowy blog parentingowy gdzie przeczytasz o emocjach, uczuciach, kuchni i podróżach okiem taty trzylatki".

Blog podzielony jest na kategorie: tata story, tata travel, stary w kuchni, life hacks oraz kids stuff. Tata story to miejsce, które między innymi polubią Ci, którzy mają w planach podróżowanie z dzieckiem i zależy im, by taki wyjazd, jak najlepiej zorganizować.


Źródło: facebook.com/BlogTataStory

 

Młody tata

Blog Młody tata prowadzony jest przez Zbyszka. Porusza on tematy związane z wychowaniem dziecka, spędzeniem z nim czasu, a także codzienności rodzica. Nie boi się pisać o tym, co go w rodzicielstwie denerwuje, a także o kontrowersyjnych społecznie tematach jak aborcja. Na blogu Młodego taty rodzice z pewnością znajdą wiele interesujących treści: począwszy od spędzenia czasu z dzieckiem, poprzez problemy rodzicielskie, a skończywszy na tym, jak przeżyć wesele z pociechą.


Źródło: mlodytata.pl

 

Co Wy na to?

Czytacie blogi paretingowe? Jeśli tak, to czy zwracacie uwagę na to, czy jest on pisany z perspektywy matki, czy ojca? A może lubicie zaznajamiać się z różnymi punktami widzenia? Dajcie nam znać! Oczywiście, jeśli znacie inne warte polecenia miejsca w sieci tworzone przez ojców to polećcie nam je w komentarzach.

 

Autorka: Martyna Chmielewska

Zdjęcie główne:unsplash

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Zapisz się!
Komentarze
Martyna 2017-08-16, 18:42
Super Bartek - daj znać jak stworzysz taką listę :)
Bartek 2017-08-16, 17:04
Oj wielu Wam jeszcze brakuje piszących ojców. Teraz wiem, że po prostu trzeba zrobić porządną listę ojcowskich blogów - i zrobię to na swoim blogu.
tata 2017-08-16, 16:15
Ja jeszcze czytam Aktywny Tata: https://aktywnytata.blogspot.com
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja Influencer.PL zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43 | kom.: 603 540 096