Znajdź nas!
Aktualności

Jet Crew - śmieszą czy irytują?

2017-12-11

Są dwa rodzaje ludzi na świecie: tacy, którzy po zobaczeniu Frosty'ego i Craze'a na ekranie momentalnie układają usta w szeroki uśmiech oraz ci, którzy mają ochotę wyłączyć komputer na ich widok. Dlaczego Panowie wywołują tak skrajne emocje?

 

 

What's up, homies?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że Jet Crew to kanał typowo rozrywkowy. Nie znajdziesz tu praktycznych porad, mądrości niczym z ksiąg starożytnych filozofów czy nawet starannie przygotowanego scenariusza. Australijczycy (a raczej Australijczyk i Polak) kierują się w swoich produkcjach wyłącznie jedną zasadą: spontaniczność. Jest naturalnie i bez udawania.

Więc dlaczego to miałoby kogokolwiek denerwować? Chodzi o content, który nie jest bardzo ambitny, ale w założeniu też nie miał taki być, więc nie można mieć o to pretensji. Panowie nie zmienili swojego kierunku nagrywania, wręcz przeciwnie – konsekwentnie się go trzymają. Niektórym podobają się reakcje, wyzwania czy piosenki bez przekazu, innym nie – to kwestia indywidualna. Na szczęście YouTube jest pełen twórców, więc dla każdego coś dobrego.


Źródło: kanał JET Crew

 

Wizualne i dźwiękowe eksperymenty

Druga sprawa to humor, zachowanie i wygląd chłopaków z JET Crew. Craze i Frosty przeklinają, żartują z siebie nawzajem, robią sugestywne ruchy i śmieją się średnio co 2 sekundy. Czasem eksperymentują z wyglądem. Ponadto nadużywają efektów „specjalnych” - głośne dźwięki, barwne wizualizacje itp. To może przeszkadzać, jeśli oczekuje się skupienia podczas oglądania (zwłaszcza, gdy z angielskim średnio). I nawet Ci, którzy darzą Jet Crew sympatią i są ich stałymi widzami, czasem chcą z filmu coś wyłapać, wynieść, zrozumieć. Warto pamiętać, że duet ma widzów w różnym wieku, a jako influencerzy silnie oddziałują na młodszych odbiorców.


 

Biznes for fun

Nie można jednak powiedzieć, że twórcy są przez to mniej inteligentni. W niektórych filmach opowiadają o swoich poglądach, szacunku do Polaków i innych narodowości czy osób odmiennej orientacji seksualnej. Poza tym wielokrotnie podkreślają, że to co robią, jest „for fun”, przy okazji czyniąc z tego prężnie działający biznes. Dlatego istotne jest to, by rozdzielić ich dwie role: na robiących sobie żarty youtuberów i młodych chłopaków mających rodzinę, szkołę, dziewczynę oraz firmę z pomysłem.


Źródło:  JET Crew


Źródło: JET Crew

Wyluzuj i śmiej się!

Wniosek jest jednak jeden: trzeba po prostu nabrać dystansu, wyluzować się i nie traktować kanału śmiertelnie poważnie. Kanał Jet Crew jest po to by po długim, męczącym dniu rozłożyć się na kanapie z kubkiem herbaty albo butelką piwa i po prostu zacząć się śmiać. Bez wysublimowanego żartu czy przemyślanych dialogów owiniętych sarkazmem i ironią. Po prostu śmiać. Bo śmiech to zdrowie!

 

 

Autor: Sandra Lepsza

Źródło zdjęcia głównego: vstars.pl

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się!
Komentarze
rokiowca 2017-12-12, 12:44
Ja tam lubię ich kanał mimo tego, że nie rozumiem połowy rzeczy, które mówią. :D
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja Influencer.PL zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43 | kom.: 603 540 096