Znajdź nas!
Aktualności

Jesteś ze Śląska? Oni też! Poznaj sławnych YouTuberów ze śląskim rodowodem!

2018-04-06

Nagrywają na YouTube od lat. Mają po kilkaset tysięcy subskrybentów. Zna ich całe środowisko. Warszawiacy? Nie – Ślązacy! Zobacz, który ze sławnych YouTuberów może poszczycić się śląskim pochodzeniem, a nierzadko też – miejscem zamieszkania. Możesz być zaskoczony!

Ravgor. TV

Ravgor, czyli Rafał Górecki, to chyba najczęściej kojarzony ze Śląskiem YouTuber. Mieszka i nagrywa w Katowicach, co dumnie podkreśla, włączając do swoich filmów ujęcia z najpopularniejszymi miejscami w mieście: Spodkiem, ulicą Stawową czy Teatrem Śląskim. Choć Ravgor to typowy śmieszek, który uwielbia się wygłupiać i zagadywać przechodniów, zaczynał od pokazywania na swoim kanale... piłkarskich sztuczek. Z Ronaldo zamienił się w prankstera i na dobre mu to wyszło, bo Rafał może pochwalić się prawie 60 milionami wyświetleń swoich filmów. Trzeba przyznać, że YouTuber wie, jak rozwijać swój biznes: ma już swój sklep internetowy, zainwestował w nowy sprzęt, bo wyraźnie poprawiła się jakość i staranność nagrywania filmów, a także obiecał fanom regularność w pojawianiu się nowości na kanale. Tak trzymać!

 

Źródło: RavgorTV

 

Kanał: Ravgor.TV

Start kanału: 28.02.2011

Miejscowość: Katowice

Liczba subskrypcji: ponad 700 tys. 

 

Z Dvpy i MishOn

Z Dvpy to nikt inny jak popularny Człowiek Warga, a więc Maciek Dąbrowski. Z kolei MishOn to jego żona, Ola Kasprzyk, która czasami pojawia się gościnnie w jego filmach, a także prowadzi swój osobny kanał. Oboje pochodzą ze Śląska, a konkretniej z Chorzowa. Poznali się w czasach liceum, na domówce u wspólnego kolegi, jednak ich uczucie rozkwitło nieco później i na innym gruncie, bo w Warszawie. Razem tworzą świetny team, który swoim abstrakcyjnym i nierzadko wulgarnym poczuciem humoru zdobył rzeszę zwolenników. Choć każdy z nich jest niezależnym YouTuberem (i nie tylko – Maciek jest reżyserem, a Ola piosenkarką), ma swój kanał i grono fanów, to nie można oprzeć się wrażeniu, że razem są jeszcze lepsi w tym, co robią. Sprawdzajcie na bieżąco ten ognisty duet!

 

Źródło: Z Dvpy

 

Kanał: Z Dvpy

Start kanału: 29.11.2013

Miejscowość: Chorzów (obecnie Warszawa)

Liczba subskrypcji: 1,2 mln

 

 

Źródło: MishOn

 

Kanał: MishOn

Start kanału: 23.05.2017

Miejscowość: Chorzów (obecnie Warszawa)

Liczba subskrypcji: ponad 116 tys.

 

Littlemooonster96

Littlemooonster96, czyli tak naprawdę Angelika Mucha, to 20-letnia YouTuberka pochodząca z Katowic (choć obecnie związana jest z Warszawą). Angelika prowadzi typowy lifestylowy kanał dla dziewczyn, w którym prezentuje głównie urodowe i modowe tricki. Jeśli nie widziałeś ani jednego jej filmu, to być może będziesz prędzej kojarzyć ją z wielkiej pasji do mediów społecznościowych (vlogerka wyprzedziła Maffashion pod względem liczby obserwujących na Snapchacie) oraz platonicznej miłości do Justina Biebera, na znak której napisała o nim książkę. Czym nas jeszcze zaskoczy? Zapewne będzie to występ w kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami. Trzymamy kciuki!

 

Źródło:Littlemooonster96

 

Kanał: Littlemooonster96

Start kanału: 25.08.2012

Miejscowość: Katowice (obecnie Warszawa)

Liczba subskrypcji: ponad 786 tys.

 

Stuu

Stuu – Stuart Burton - to bardzo ciekawa osobowość. W przeciwieństwie do poprzednich YouTuberów, którzy postanowili wyemigrować ze Śląska do stolicy w poszukiwaniu drogi do wrót kariery, Stuu to Brytyjczyk zamieszkały w Katowicach. Bardzo nam miło z tego powodu, dlatego choć nie ma śląskich korzeni, postanowiliśmy go umieścić w tym zestawieniu. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Przyjaźni się z Littlemooonster96, z którą zamieszkał w Silesii City Center w ramach promocji galerii, a jako pierwszy gamer na polskim YouTube skradł serca miliona subskrybentów.

 

Źródło: agencjagazeta.pl (Na zdjęciu z Littlemooonster96)

 

Kanał: Stuu

Start kanału: 5.10.2011

Miejscowość: Katowice

Liczba subskrypcji: ponad 3 mln

 

ReZigiusz

ReZigiusz, ReZi, a więc Remigiusz Wierzgoń to 21-letni gamer, który od zawsze związany jest z Wodzisławiem Śląskim. Prawdopodobnie to właśnie śląskie pochodzenie zapewniło mu dystans do świata i naturalny, niewymuszony sposób bycia, który można zauważyć również w jego lifestylowych produkcjach. ReZi to rekin nie tylko Internetu, ale także telewizji – na swoim koncie ma występy w The Voice Of Poland i The Brain. Genialny Umysł. Spokojnie – woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. W ramach jednej ze swoich charytatywnych akcji ReZimy Dobrem zebrał ponad 300 tys. zł na pomoc chorym dzieciom. I oto prawdziwy śląski chłopak o wielkim sercu!

 

Źródło: reZigiusz

Kanał: ReZigiusz

Start kanału: 27.08.2012

Miejscowość: Wodzisław Śląski

Liczba subskrypcji: ponad 3 mln

 

Którego z powyższych vlogerów lubicie najbardziej? Dodalibyście kogoś jeszcze do tej listy?

 

 

 

Źródło zdjęcia głównego: ThePolishPenguinPL

Autorka: Sandra Lepsza 

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się!
Komentarze
vossp 2018-04-19, 12:00
YouTuberzy - nowe zjawisko, które wkradło się do polskiego internetu z prędkością komety :P. Czas pokaże na jak długo.
PS. zapraszam do mnie https://www.brytyjka.pl/portfele-mlodziezowe-cat-35.html - portfele młodzieżowe w zaskakującej oprawie!
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja Influencer.PL zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43 | kom.: 603 540 096